INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Dla domów jednorodzinnych i firm

Kompleksowa realizacja od projektu po podłączenie do sieci i 25 lat gwarancji na efektywność paneli fotowoltaicznych

Oferowane przez nas instalacje fotowoltaiczne zarówno dla domów, jak i firm cieszą się ogromną popularnością. W 2018 roku liczba instalacji w Polsce wzrosła trzykrotnie w porównaniu do 2017 roku. Dlaczego? Ponieważ to się po prostu opłaca.

ikona master partner

Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca?

Odpowiedź jest prosta: tak, instalacja fotowoltaiczna się opłaca. W przypadku średniej wielkości instalacji o mocy 5 kW i kosztach prądu w wysokości 2700 złotych rocznie, zwrot kosztów inwestycji następuje po około 9 latach. Jeżeli wykorzystamy ulgę termomodernizacyjną oraz skorzystamy z dostępnego już rządowego programu „Mój prąd” okres ten skraca się do mniej więcej 6 – 7 lat. Po tym okresie mamy już prąd praktycznie za darmo. Warto też wspomnieć o możliwości sfinansowania instalacji pożyczką z atrakcyjnym oprocentowaniem w ramach programu „Czyste powietrze”.

Ulga termo-modernizacyjna:

Rządowy program „Mój Prąd” - dotacja 5 000 zł.

Program „Czyste Powietrze”pożyczka w ramach NFOŚiGW:

ikona

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Systemy fotowoltaiczne są zintegrowane z publiczną siecią elektryczną. Nadmiar prądu, którego akurat nie zużywamy, jest przesyłany do sieci publicznej poprzez licznik dwukierunkowy. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że tego typu instalacja umożliwia:

W pierwszej kolejności zużywamy prąd z systemu fotowoltaicznego, a dopiero później ten z sieci publicznej. Jeśli wykorzystujemy więcej prądu, niż jesteśmy w stanie wyprodukować, jego niedobór jest pobierany z sieci publicznej, niejako z „zapasu”, który wcześniej przekazaliśmy do sieci. Za każdy przekazany do sieci 1 kWh możemy odebrać 0,8 kWh.

ikona

Wydajność paneli fotowoltaicznych ​

Wydajność paneli fotowoltaicznych to nic innego jak ilości energii promieniowania słonecznego, która zostaje zamieniona w energię elektryczną. Podstawową wielkością charakteryzującą promieniowanie słoneczne jest nasłonecznienie, dlatego też jego poziom ma istotny wpływ na wydajność ogniw.

Co ciekawe w czołówce krajów wykorzystujących energię ze słońca znajduje się np. Wielka Brytania, która ma znacznie gorsze warunki nasłonecznienia od Polski, ale wciąż są one na tyle dobre, że fotowoltaika przynosi realne korzyści. W Polsce nasłonecznienie jest w miarę równomierne i zawiera się w przedziale od 1050 – 1160 kWh/m²/rok. Dlatego też systemy fotowoltaiczne produkują podobną ilość energii na terenie całego kraju przez cały rok.

ikona master partner

Zamów bezpłatny audyt