Odnawialny limit finansowy dla firm FlexKapitał

Odnawialny limit finansowy dla firm FlexKapitał to nowoczesne rozwiązanie finansowe dla firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Produkt oferowany przez firmę Finiata pozwala przedsiębiorcom na zachowanie płynności finansowej poprzez elastyczną odnawialną linię finansową. Co to jest, jak to działa i czym się różni od klasycznych kredytów dla firm? FlexKapitał jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy szukają stałego i prostego dostępu do środków. W tym poście odpowiadamy na pytania, które najczęściej słyszymy od klientów.

CO TO JEST LIMIT FINANSOWY I NA CZYM POLEGA JEGO ODNAWIALNOŚĆ?

Limit finansowy to przydzielony przedsiębiorcy limit, z którego może on dowolnie wypłacać pieniądze przez okres do 6 miesięcy. Ustalasz maksymalny limit, z którego korzystasz tylko wtedy, gdy potrzebujesz środków. Maksymalna kwota limitu to 50 000 złotych. Gdy zachodzi taka potrzeba, logujesz się na swoje konto i wypłacasz je jednym kliknięciem. Środki znajdą się na Twoim koncie w ciągu 15 minut. Środki można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością. Gdy spłacisz jakąkolwiek część z wypłaconych środków możesz z nich ponownie w dowolnym momencie skorzystać. Możesz też wypłacić cały dostępny limit i spłacać środki przez okres 6 miesięcy. Ile to kosztuje i co jeśli nie skorzystasz z limitu w okresie jego trwania?

ILE KOSZTUJE LIMIT FINANSOWY?

Finiata pobiera dwie opłaty: opłatę subskrypcyjną oraz prowizję za pożyczkę.

Opłata subskrypcyjna to comiesięczna opłata za gotowość limitu finansowego. Wynosi jedynie 0,333% od przyznanego limitu miesięcznie, a płacisz ją za dostępność stałego, niezmiennego limitu przez okres 6 miesięcy. Za każde 10 000 złotych limitu zapłacisz miesięcznie 33 złote i jest to opłata za gotowość wypłaty potrzebnych Ci środków w ciągu 15 minut.

Prowizja to procent, który płacisz od wypłaconych środków. Prowizja wynosi od 2,08% do maksymalnie 2,91% od wykorzystanego limitu miesięcznie. W przeciwieństwie do opłaty subskrypcyjnej płacisz ją tylko, gdy rzeczywiście wypłacasz środki z limitu.

Co ważne, możliwe jest odliczenie VAT (23%) od prowizji i opłaty abonamentowej oraz całości kosztów od podstawy naliczenia podatku dochodowego.

DLA KOGO JEST FLEXKAPITAŁ

Limit FlexKapitał dostępny jest przede wszystkim dla podmiotów, które wystawiają faktury sprzedażowe, które są opłacane przelewami przez kontrahentów biznesowych. Mowa więc o firmach, które osiągają przychody z tytułu sprzedaży produktów i usług innej firmie! Limitu nie mogą więc otrzymać firmy, które nie mają klientów biznesowych tylko konsumentów, a więc osoby fizyczne. Finiata wymaga również weryfikacji historii konta firmowego, na którym będą widoczne płatności dokonywane przez kontrahentów firmy.

PODSUMOWANIE INFORMACJI O LIMICIE FINANSOWYM FLEXKAPITAŁ

Limit finansowy FlexKapitał od Finiaty to:

 • gwarantowany limit finansowy przez okres 6 miesięcy
 • maksymalna kwota limitu to 50 000 złotych
 • niski koszt korzystania z usługi – od 1,7% do maksymalnie 2,9% w skali miesiąca
 • możliwość stopniowej spłaty zobowiązań i rozłożeniu na 6 rat
 • możliwość wcześniej spłaty całości zobowiązania
 • minimum formalności
 • szybka decyzja o przyznaniu limitu, najczęściej podejmowana tego samego dnia, jednak nie później niż w ciągu 24 godzin
 • wygodny sposób korzystania
 • krótki czas oczekiwania na środki – błyskawiczny przelew najczęściej w ciągu 15 minut
 • niewielka miesięczna opłata subskrypcyjna w wysokości zaledwie 0.333% od kwoty przyznanego limitu, zapewniająca stały dostęp do środków kiedy tylko klient będzie ich potrzebował
 • jeśli klient dokonuje spłat terminowo, umowa przedłużana jest automatycznie na kolejne 6 miesięcy
 • wystarczy minimum dokumentów, które przesyłane są w formie elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *